„Woda źródłem życia” – festiwal biegowy już 1 czerwca!

1 czerwca na sportowo? Dlaczego nie! Z pomysłem organizacji Festiwalu Biegowego w Dniu Dziecka  wyszły Sądeckie Wodociągi i Uczniowski Klub Sportowy Evan. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

20160530_festiwal_biegowy_22

Festiwal odbędzie się pod hasłem „Woda źródłem życia”. To część kampanii prowadzonej przez Sądeckie Wodociągi i UKS Evan. – To kolejna propozycja aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, a wszystko w duchu rywalizacji fair play – piszą organizatorzy i dodają, że woda i sport to dobre połączenie.
Dowodem są choćby sukcesy zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Evan. – Na Mistrzostwach Polski w kick-boxingu mamy już dwa złote medale, cztery srebrne i dwa brązowe – mówi Krzysztof Bulanda, prowadzący UKS Evan i współorganizator imprezy.


Zawodniczki i zawodnicy z UKS Evan dają dobry przykład: większość z nich bierze udział w biegu. – Woda i bieg jak najbardziej idą w parze – podkreśla Krzysztof Bulanda. To nie wszystko: medalistów Mistrzostw Polski (i nie tylko) będzie można podziwiać na specjalnym pokazie sztuk walki. – Będą to walki pokazowe z okazji Dnia Dziecka; każdy będzie mógł przyjść, zrobić sobie zdjęcie z naszym czempionkami i czempionami i dostać od nich nalepki, materiały reklamowe i kalendarzyki – zapewnia.

Na Festiwalu znajdzie się miejsce dla wszystkich kategorii wiekowych dzieci i młodzieży – od przedszkoli po szkoły średnie. Maluchy będą się ścigać na 40 metrów, uczniowie klas I-III szkół podstawowych na 150 metrów, a ich starsi koledzy z klas IV – VI na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Przed ich starszymi kolegami stoi już nieco większe wyzwanie. Gimnazjaliści muszą pokonać 600 metrów,
a uczniowie szkół średnich – 900. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 na bocznym boisku Sandecji przy ul. Kilińskiego 47. Organizatorzy zakończyli już przyjmowanie zgłoszeń. –  Nasze założenia zostały zrealizowane, mamy już 500 uczestników – nie kryje satysfakcji Krzysztof Bulanda. Po nagrody pobiegną maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 1, dzieciaki z pięciu szkół podstawowych – nr 3, 6, 8, 16 i Katolickiej Szkoły pw. św. Heleny oraz z gimnazjów nr 5 i 10. – Wśród szkół średnich chlubnym jedynakiem jest Zespół  Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Kustronia – dodaje Krzysztof Bulanda.

Bieganie to niejedyna propozycja Festiwalu Biegowego. Zaplanowano laboratoryjne „czary mary” i inne  zabawowe atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, balony, malowanie twarzy w fantazyjny makijaż itp.

20160530_festiwal_biegowy_11