Na obiektach Sandecji Nowy Sącz po raz pierwszy odbył się Festiwal Biegowy „Woda Źródłem Sukcesu”, który zgromadził blisko 1000 uczestników, z czego aż 500 osób wzięło udział w rywalizacji biegowej. Nagrody dla najlepszych wręczali Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, prezes Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek i trener Uczniowieego Klubu Sportowego EVAN Krzysztof Bulanda. Oprócz sportowych zmagań organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Dziecka.

20160601_festiwal_biegowy_woda_zrodlem_sukcesu_30

– Bardzo dziękuję za organizację I Festiwalu Biegowego i cieszę się, że wydarzenie odbywa się pod hasłem „Woda Źródłem Sukcesu”, bo dzięki Sądeckim Wodociągom mamy nie tylko czystą i zdrową wodę, ale możemy realizować takie imprezy jak dzisiejsze spotkanie. Duża ilość uczestników pokazuje, że zawody biegowe dla uczniów sądeckich szkół powinny odbywać się co roku, dlatego miasto będzie wspierać organizację tego wydarzenia – mówił Jerzy Gwiżdż, który na koniec złożył wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta: – Życzę Wam wiele radości i uśmiechu nie tylko w takim dniu jak dzisiaj, ale na każdy dzień Waszego życia.

Klasyfikację drużynową zdominowały szkoły podstawowe. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 8 (217 punktów), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 (138 punktów), natomiast na trzecim miescu znalazło się Gimnazjum nr 5 (82 punkty). Warto podkreślić, że tuż za podium uplasowało się Miejskie Przedszkole nr 1, zdobywając 63 punkty.

Zobacz wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach: [Wyniki Festiwalu Biegowego].

– Festiwal biegowy został zorganizowany z okazji kończących się dwóch projektów infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wydarzenie wpisało się jednocześnie w Ogólnopolskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich – mówił prezes Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek. – Cieszę się bardzo, że tak dużo szkół i dzieci wzięło udział w biegowej rywalizacji. Przyznam, że liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania, ale to pokazuje, że ideę Festiwalu Biegowego warto kontynuować także w kolejnych latach – zakończył prezes Adamek.

Rywalizacja odbywała się we wszystkich kategoriach wiekowych dzieci i młodzieży – od przedszkola aż po szkoły średnie. Najmłodsi wzięli udział w biegu na 40 metrów, uczniowie klas I-III szkół podstawowych biegali na dystansie 150 metrów, a uczniowie klas starszych IV-VI prezentowali swoje możliwości w biegu na 300 metrów.
Największe wyzwanie organizatorzy przygotowali dla najstarszych uczestników Festiwalu Biegowego, odbywającego się pod hasłem „Woda Źródłem Sukcesu”. Uczniowie szkół gimnazjalnych musieli pokonać 600 metrów, natomiast dla uczestników kategorii szkół ponadgimnazjalnych czekał dystans 900 metrów.

Organizatorem I Festiwalu Biegowego „Woda Źródłem Sukcesu” były Sądeckie Wodociągu i Uczniowski Klub Sportowy EVAN. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Urzędu Miasta Nowego Sącza i Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych.